Tehát nem, nem arra gondolok, hogy mi lapulhat a pleusban. Az is megérne olykor egy külön posztot, de erről Ti is biztosan tudnátok mesélni. A rendszeresség és gyakoriság is plusz bejegyzést érdemelne, mert legutóbb, mikor a védőnő nálunk járt, eltűnődtem ezen is. Addig azt hittem az a normális amit Pán Péter produkált, de kiderült, hogy a jónál is jobban működik az anyagcseréje. A pelenkáról való leszoktatással is ráérünk még egy kicsikét (bár hallottam már olyat is, hogy valakinek már 8-10 hónaposan sikerült remekül átszoknia a bilire.)
Inkább arról mesélnék kicsit, hogy hogy mi hogyan fogtunk a költségeken, ami a pelenkák végtelen számát és a havi kiadásokat illeti. Mivel Magyarországon lakunk, de osztrák munkáltatóval rendelkez(t)em, mi osztrák GYEST igényeltünk (erről később bővebben). A lényege ennek a hosszas és bonyolult műveletnek az, hogy az ember lányának várhatóan sok pénz üti a markát (jóval többet, mint amennyit itthonról kapna), viszont mire megérkezik az összeg a számlájára, addigra az újszülött baba elfújhatja akár már a 2-3. gyertyáját is a szülinapi tortáján. Szóval a családi havi bevétel az otthon lét nagy része alatt jelentősen visszaesik (de ez általában hazai viszonylatban is így zajlik, szóval ezzel nem mondtam újat).
Mindenki szeretné megadni babájának a legjobbat és arra törekszik, hogy a lehető legtökéletesebb “szolgáltatásokat” nyújtsa a számára. Olyan babaápolási termékeket szerezünk be, amit mások ajánlottak, amit a családban korábban már használtak és bevált. Amiben megbízunk. Nálunk is egyből fix volt, hogy melyik pelust szeretnénk például használni. Kezdetben ebből nem is engedtem, sosem kerestem mást a drogériákban. Leemeltem a csomagot és mentem fizetni. Aztán elkezdtünk szűrővizsgálatokra meg oltásokra járni. Nézegettem, hogy mások milyen pelenkázó alátétet, popsitörlőt vagy épp pelust használnak. Átszaladt az agyamon, hogy biztos azok sem lehetnek olyan rosszak, ha másnak beválnak, de továbbra is ragaszkodtam a márkámhoz. Próbáltam mindig akciós, nagy kiszerelést venni, de a hónap végi pelus egyenleg így sem igazán csökkent.
Végül Pán Péter apukája felvetette, hogy miért nem próbálunk ki másik pelust is? Nem, nem úgy, hogy áttérünk másik márkára, de például használhatnánk felváltva a pelusokat. Hmm. Mekkora ötlet! Nekem, ha fejjel lefele lógatnak se jutott volna eszembe ez, így. Hogy lehetne úgy is, hogy egy kedvezőbb áru, de szintén megbízható pelust választunk nappalra, a gyakori pelus cserék időszakára, estére pedig a jól megszokott, biztos márkát. Persze, ehhez a kényelmes és takarékos kombinációhoz valószínűleg az is hozzájárult, hogy Pán Péternek nincs extra érzékeny bőre, de tény, hogy most már sokkal kevésbé esik nehezemre fizetni a kasszánál. Ha útra kelünk és persze este jöhet a kedvenc pelus, napközben, otthonra pedig az olcsóbb verzió.
Persze, lehet, hogy ezt sokan így csinálják, de ha más is jár hasonló cipőben és nem jött még rá a tökéletes megoldásra a nehezebb időkre, akkor íme 🙂
A meséhez hozzátartozik még az is, hogy mióta nagyobbacska ez a kis legény, azért a napi pelus szám is csökken és többet vagyunk úton is, úgyhogy lassan megfordulhatnak az arányok. Annál is jobban örülök ennek, mert a Pampers (a mi kedvencünk) az utóbbi időben többször is meghívott minket szuper VIP rendezvényekre. Sőt, legutóbb még egy szépséges díszdobozban, a legeslegújabb termékükből is kaptunk mintát. Mondanom sem kell, hogy az is bevált. Az esti gyakran 13-14 órás alvásokat is remekül bírja (ahogy én is 🙂 Nekünk akárhogy is, ők voltak és maradnak a prémium márka.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: